Uwaga oszuści ciągle próbują! Ostrzeż swoich bliskich! - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga oszuści ciągle próbują! Ostrzeż swoich bliskich!

Data publikacji 02.03.2017

Policjanci w Polsce wciąż otrzymują zgłoszenia od starszych osób dotyczące prób oszustw metodą na tzw. „wnuczka”. Funkcjonariusze apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych. Nie dajmy się nabrać na opowieści, które słyszymy w słuchawce swojego telefonu!

Schematy działań sprawców za każdym razem są podobne. Na telefony stacjonarne starszych mieszkańców dzwonią osoby, które podają  się za członków rodziny, kuzynów i pod pretekstem pomocy proszą o  pożyczenie pieniędzy. Często do telefonicznej „akcji” wkraczał ktoś, kto podaje się za policjanta, funkcjonariusza CBŚ i informuje o prowadzonej sprawie dotyczącej oszustwa, dalej próbując wyłudzić oszczędności. Zapewnia przy tym, że jest osobą wiarygodną podając wymyślony numer legitymacji, oraz możliwością potwierdzenia tożsamości w rozmowie z innym funkcjonariuszem.

Pamiętajmy, że policjanci nigdy nie rozmawiają o prowadzonych przez siebie sprawach przez telefon! Nigdy nie proszą o wypłacanie i przekazywanie jakichkolwiek pieniędzy w celu ich „zabezpieczenia” przed oszustami.

Nie daj się nabrać na tego typu historie opowiadane przez oszustów, którzy pod presją czasu instruują potem jak, gdzie i komu należy przekazać wypłacone pieniądze w celu ich „zabezpieczenia”. Powiadamiajmy Policję każdorazowo o takich telefonach. Bądźmy czujni!

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! ZADZWOŃ NA POLICJĘ ZANIM ODDASZ PIENIĄDZE!

 

Praca w Policji