Bezpieczeństwo na drogach Suwalsczyzny - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczeństwo na drogach Suwalsczyzny

Data publikacji 06.02.2017

W związku z kończącymi się feriami zimowymi suwalscy policjanci prowadzili wzmożone działania p.n. ,,Bezpieczna droga”. Mundurowi czuwali nad tym, aby wszyscy dotarli bezpiecznie do celu swojej podróży.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach każdego dnia kontrolują  kierowców na drodze krajowej nr 8 oraz na drogach całego powiatu.

Dbając o to, aby kończące się ferie zimowe były bezpieczne policjanci z suwalskiej "drogówki" zintensyfikowali kontrole pojazdów. Mundurowi sprawdzali prędkość, dokumenty, trzeźwość kierowców oraz to, czy mają zapięte pasy, a także to, czy dzieci przewożone są w fotelikach. Tylko w miniony weekend, podczas działań ,,Bezpieczna droga”, skontrolowano w ten sposób ponad 240 pojazdów, ujawniono 216 wykroczeń drogowych, z czego 54, dotyczyły przekroczeń prędkości. Ogółem nałożono na kierujących 178 mandatów karnych. Dodatkowo podczas weekendu zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich w sobotę po godzinie 20-ej, jadąc nissanem primera, uderzył w słup oświetleniowy na rondzie przy Placu Św. Krzyża w Suwałkach. Badanie stanu trzeźwości 41- latka wykazało prawie 2,4 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna kilka dni wcześniej też prowadził pojazd, będąc pod wpływem alkoholu i już wtedy stracił uprawnienia do kierowania.

Tego samego dnia, kilka minut po 21-ej, policjanci zatrzymali do kontroli w Suwałkach, przy ul. Podhorskiego, kierującego audi. Okazało się, że 54-latek zdecydował się kierować mając ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie.

Tego typu działania będą prowadzone cyklicznie.

Apelujemy o rozsądek na drogach!

Praca w Policji