Policjanci na zimowisku w Supieniach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci na zimowisku w Supieniach

Data publikacji 03.02.2017

Suwalscy policjanci kończą już działania prewencyjne, w ramach akcji „Bezpieczne ferie”. Wspólnie z przedstawicielami innych instytucji odwiedzali dzieci, podczas ich zimowego odpoczynku. Rozmawiali o bezpiecznych i odpowiedzialnych sposobach spędzania wolnego czasu.

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Filipowie, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach, odwiedzili młodych ludzi, odpoczywających w gospodarstwie agroturystycznym w Supieniach.

Podczas spotkania rozmawiano z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw oraz radzono jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwo zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Aby zdobyta wiedza była faktycznie utrwalona mundurowi zaproponowali uczestnikom wypoczynku wspólne rozwiązywanie quizów, krzyżówek i zagadek, tematycznie związanych z feriami zimowymi. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.

Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach omówili zasady zdrowego trybu życia oraz przypomnieli zasady profilaktyki grypy.

Działania będą kontynuowane do końca zimowego wypoczynku.