Z seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 19.01.2017

Suwalscy policjanci spotkali się ze "studentami" Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mundurowi rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie oraz przypomnieli ideę funkcjonowania Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na koniec każdy uczestnik spotkania otrzymał elementy odblaskowe.

Wczoraj, w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach, miejscowi policjanci spotkali się z członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przewodnim tematem prelekcji było bezpieczeństwo seniorów. Mundurowi omówili treści, dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. W szczególności zachęcali zebranych do noszenia elementów odblaskowych, także na terenie miasta. Podkreślili, że noszenie odblasków w miejscu widocznym dla kierowcy podnosi bezpieczeństwo pieszego na drodze, także w warunkach miejskich. 

Spotkanie było też doskonałą okazją, aby przypomnieć słuchaczom ideę funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Mundurowi przekazali seniorom zasady oraz sposób funkcjonowania aplikacji. Zachęcali do rozważnego korzystania z tego narzędzia.

Na koniec każdy senior otrzymał elementy odblaskowe