KMP Suwałki

Ważne informacje - 5 artykułów

Ważna informacja

Ruch drogowy

 1. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”

  Kampania „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo” ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów. Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia.

 2. Nietrzeźwa kierująca uszkodziła samochód i odjechała z miejsca zdarzenia

  Suwalscy policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą, która uszkodziła zaparkowany pojazd i odjechała z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 52 latka kierowała seatem, mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. O całej sytuacji suwalskich policjatów zaalarmowali przechodnie, którzy uniemożliwili kobiecie dalszą jazdę.

 3. Bądź widoczny - noś odblaski

  Bezpieczeństwo pieszych zależy w dużej mierze od ich dobrej widoczności. Osoby w ciemnym ubraniu widziane są przez kierującego samochodem zaledwie z 40 metrów, natomiast niewielki, odblaskowy element powoduje, że stajemy się widoczni nawet z odległości 150 metrów. Suwalscy policjanci zachęcają do noszenia odblasków także w mieście. Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

 4. Jesienią bezpiecznie na drodze

  Polska złota jesień, mimo ciepłej palety barw, dla użytkowników dróg, jest porą roku niebezpieczną. W tym czasie, warunki na drodze stają się zmienne i trudne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych.

 5. "Parking dla osób niepełnosprawnych" pod kontrolą

  Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, systematycznie zwracają uwagę na zachowania niezgodne z prawem. Mundurowi szczególnie przyglądają się pojazdom zaparkowanym na miejscach postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz zwracają uwagę na prawidłowość przewożenia tej grupy uczestników ruchu drogowego.

 6. Pieszy bezpieczny na Suwalszczyźnie

  Suwalscy policjanci, dbając o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, objęli dzisiaj szczególnym nadzorem miejsca niebezpieczne dla tej grupy uczestników ruchu drogowego. Mundurowi egzekwują przestrzeganie przepisów na drodze, zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych.

Najczęściej czytane

 1. Poszukiwana za kradzieże zatrzymana

  Suwalscy policjanci zatrzymali 32 latkę poszukiwaną przez sąd. Kobieta ma do odbycia karę 178 dni pozbawienia wolności w związku z kradzieżami.

 2. Przypominamy! W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust

  Od 10 października 2020 roku na terenie Polski obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa. W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Zwolnienie z tego obowiązku są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie czy też dokument, który potwierdza niepełnosprawność. Obostrzenia zostały rozszerzone na cały kraj.

 3. 17 latek posłużył się podrobioną receptą

  Suwalscy policjanci zatrzymali nastolatka, który posługując się podrobioną receptą kupił silne leki przeciwbólowe. Mundurowi znaleźli również w mieszkaniu 17 latka niewielką ilość narkotyków. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków ustawa przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 4. Zatrzymany z narkotykami

  Policjanci zatrzymali 25 latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i marihuana. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

 5. Suwalscy policjanci z kamerkami na mundurach

  Suwalscy policjanci zostali wyposażeni w kamery nasobne. Od poniedziałku można spotkać funkcjonariuszy z kamerami przy mundurze, które rejestrują obraz i dźwięk z przebiegu interwencji.