KMP Suwałki

Blok KWP

Kontrola autobusu
Ochrona Prawna Funkcjonariuszy Policji
Mapa zagrożeń
przemoc
Zagrożenia zimowe
Konkurs ,,Zostań dzielnicowym Frankiem"
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Niebieska linia
Moja Komenda
116111
Komunikacja z osobami z dysfunkcją słuchu

Ruch drogowy

 1. Dojedź(MY) bezpiecznie do celu – Bezpiecznie ferie 2019

  Ferie zimowe dla dzieci i młodzieży to wspaniały czas relaksu i odpoczynku. Aby przebiegły szczęśliwie i wszyscy wrócili wypoczęci do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Policjanci, jak co roku, będą dbać o bezpieczeństwo podróżujących po polskich drogach. Już 11 stycznia 2019 r. rozpoczęły się ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczne ferie”, które wspierane są akcją informacyjno-edukacyjną „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”.

 2. Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”

  Suwalscy policjanci skontrolowali stan trzeźwości ponad 1500 kierujących. Akcja ukierunkowana na wyeliminowanie z polskich dróg tych, którzy siadają za kierownicę po spożyciu alkoholu lub podobnie działającego środka na Suwalszczyźnie zakończyła się sukcesem. Nie ujawniono żadnego przypadku kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu.

 3. "Bezpieczne ferie" 2019 - autokary do kontroli

  W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi policjanci ruchu drogowego w całym kraju podejmują działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym. Dużą uwagę mundurowi zwracają na kontrolę autokarów i kierowców wiozących dzieci na zimowy wypoczynek.

 4. Uwaga kierowcy - trudne warunki na drogach!!!

  Pogoda na Suwalszczyźnie nie rozpieszcza kierowców. Zmieniająca się aura, przymrozki, deszcz ze śniegiem i wiatr mocno utrudniają jazdę. Zimą, to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, jest jedną najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Zwiększona koncentracja, zasada ograniczonego zaufania, czy odpowiednie przygotowanie swojego pojazdu do zimy, to podstawowe wytyczne, których musimy przestrzegać.

 5. "Kaskadowy pomiar prędkości” na Suwalszczyźnie

  Suwalscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem mundurowi, na terenie całego powiatu suwalskiego, od wczesnych godzin rannych egzekwowali od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sprawdzali ich trzeźwość.

 6. PIJANY 35-LATEK UCIEKAŁ FORDEM PRZED POLICJĄ

  Policjanci z suwalskiej "drogówki"zatrzymali kierowcę forda, który pomimo użytych przez funkcjonariuszy sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 35-latek miał blisko 3,2 promila alkoholu w organizmie, a do tego nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Nie bądźmy obojętni, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy!

  Niskie temperatury utrzymujące się w ostatnim czasie są szczególnie dotkliwe dla osób, które nie mają dachu nad głową. Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych, nieporadnych życiowo czy samotnych. Zadbajmy, aby nie stali się ofiarami zimowego wychłodzenia.

 2. Suwalscy policjanci na stokach

  Suwalscy policjanci rozpoczęli służbę patrolową na trasach narciarskich w Szelmencie. Mundurowi rozmawiali z młodymi narciarzami o bezpiecznym i odpowiedzialnym wypoczynku podczas zimy.

 3. Policja apeluje: Noś odblaski!

  Piesi, to grupa uczestników ruchu drogowego najbardziej narażona na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Warto zadbać o własne bezpieczeństwo i wyposażyć siebie i bliskich w co najmniej jeden element odblaskowy, a następnie umieścić go w miejscu widocznym dla innych użytkowników ruchu drogowego.

 4. Odblaskowy eksperyment z uczniami suwalskiej piątki

  Suwalscy policjanci zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 do udziału w „odblaskowym eksperymencie”. Uczestnicy przedsięwzięcia mogli przekonać się, że pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny z dużo większej odległości, niż ten bez odblasków.

 5. "Kaskadowy pomiar prędkości” na Suwalszczyźnie

  Suwalscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tym razem mundurowi, na terenie całego powiatu suwalskiego, od wczesnych godzin rannych egzekwowali od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sprawdzali ich trzeźwość.