KMP Suwałki

Aktualności

Blok KWP

Mapa zagrożeń
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Moja Komenda
Niebieska linia

Ruch drogowy

 1. Działania "Pasy bezpieczeństwa" na Suwalszczyźnie

  Policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Sprawdzali głównie egzekwowanie nakazu używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowość przewozu dzieci. Skontrolowali 99 pojazdów.

 2. Uwaga rodzice i kadra pedagogiczna – nowa propozycja o charakterze profilaktycznym dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowana do sześciolatków

  Konkurs na najlepsze hasła do spotu radiowego „5 powodów dla których mój Tata/moja Mama musi zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie” – to nowa propozycja ze strony funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku oraz pracowników Nadleśnictwo Czarna Białostocka skierowana do dzieci uczęszczających do przedszkoli z terenu województwa podlaskiego – do grupy tzw. „sześciolatków”. Przedsięwzięcie rozpoczyna się 27 marca 2017 roku i potrwa do 27 kwietnia bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

 3. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na drogach powiatu suwalskiego

  Policjanci z suwalskiej drogówki kolejny raz przeprowadzili akcję na drogach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to właśnie ci użytkownicy dróg ponoszą najtragiczniejsze skutki wypadków. Istotnym elementem akcji jest zwrócenie uwagi na to, aby być widocznym.

 4. Bezpieczeństwo na drogach Suwalsczyzny

  W związku z kończącymi się feriami zimowymi suwalscy policjanci prowadzili wzmożone działania p.n. ,,Bezpieczna droga”. Mundurowi czuwali nad tym, aby wszyscy dotarli bezpiecznie do celu swojej podróży.

 5. Widoczny = bezpieczny

  Suwalscy policjanci przeprowadzili kolejne działania, propagujące noszenie elementów odblaskowych.

 6. Działania "Pasy bezpieczeństwa"

  Policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Sprawdzali głównie egzekwowanie nakazu używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowość przewozu dzieci. Skontrolowali 88 pojazdów.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Suwalscy mundurowi oddali krew w akcji „SpoKREWnieni służbą”

  Dziś, w ramach działań związanych ze zbiórką krwi pod hasłem „SpoKREWnieni służbą”, zainicjowanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, policjanci Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wraz z funkcjonariuszami Straży Pożarnej w Suwałkach oraz Straży Granicznej w Rutce Tartak oddali honorowo krew.

 2. Policjanci z profilaktyką uzależnień w szkole

  O prawnych, medycznych i psychologicznych aspektach stosowania środków psychoaktywnych rozmawiali z gimnazjalistami Zespołu Szkół nr 10 w Suwałkach przedstawiciele Policji, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Straży Miejskiej. Prelegenci wskazywali młodym ludziom jakie zagrożenia niosą za sobą substancje psychoaktywne, w tym dopalacze.

 3. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Już od najbliższego piątku „Mapa” dostępna będzie na stronach internetowych podlaskiej Policji.

 4. Handel ludźmi –jak nie stać się ofiarą

  Przedstawiciele suwalskiej Policji - profilaktyk społeczny oraz dzielnicowy – zorganizowali kolejną lekcję profilaktyki, aby porozmawiać o zjawisku handlu ludźmi i sposobach przeciwdziałania takim procederom.

 5. Podziękowania za wzorową postawę obywatelską

  8 marca br. po godzinie 15.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyło się spotkanie z kobietą i mężczyzną, którzy dzięki obywatelskiej postawie, zaangażowaniu i braku akceptacji dla zła przyczynili się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.