KMP Suwałki

Aktualności

Blok KWP

Mapa zagrożeń
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Moja Komenda
Niebieska linia

Ruch drogowy

 1. Wypadek z udziałem  nietrzeźwego motocyklisty

  26-latek kierujący motocyklem, mając ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie, doprowadził do zderzenia z audi. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz suwalscy policjanci.

 2. Działania PRĘDKOŚĆ potwierdzają obawy mieszkańców

  Po raz kolejny zgłoszenia mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, dotyczące miejsc, gdzie dochodzi do przekraczania prędkości, potwierdziły się. Suwalscy policjanci ujawnili w sobotę 24 kierujących, którzy jechali zdecydowanie za szybko.

 3. Pijany, na zakazie, a do tego poszukiwany- wpadł podczas kontroli drogowej

  Suwalscy dzielnicowi zatrzymali na terenie gminy Suwałki 58-latka, który jechał vw transporter pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów. W trakcie kontroli wyszło też na jaw, że mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a na dodatek jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności.

 4. Weekend na suwalskich drogach

  Jeden wypadek drogowy, piętnaście kolizji i trzech kierujących pod wpływem alkoholu, to bilans weekendu na suwalskich drogach.

 5. Działania "Pasy bezpieczeństwa" na Suwalszczyźnie

  Policjanci z suwalskiej drogówki przeprowadzili kolejne działania pod nazwą "Pasy bezpieczeństwa". Sprawdzali głównie egzekwowanie nakazu używania pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów oraz prawidłowość przewozu dzieci. Skontrolowali 99 pojazdów.

 6. Uwaga rodzice i kadra pedagogiczna – nowa propozycja o charakterze profilaktycznym dotycząca bezpieczeństwa w ruchu drogowym skierowana do sześciolatków

  Konkurs na najlepsze hasła do spotu radiowego „5 powodów dla których mój Tata/moja Mama musi zapinać pasy bezpieczeństwa w samochodzie” – to nowa propozycja ze strony funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku oraz pracowników Nadleśnictwo Czarna Białostocka skierowana do dzieci uczęszczających do przedszkoli z terenu województwa podlaskiego – do grupy tzw. „sześciolatków”. Przedsięwzięcie rozpoczyna się 27 marca 2017 roku i potrwa do 27 kwietnia bieżącego roku. Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Już od najbliższego piątku „Mapa” dostępna będzie na stronach internetowych podlaskiej Policji.

 2. Przedstawiciele żandarmerii amerykańskiej, brytyjskiej oraz rumuńskiej z wizytą w suwalskiej Policji

  Komendant Miejski Policji w Suwałkach gościł wczoraj przedstawicieli żandarmerii amerykańskiej, brytyjskiej oraz rumuńskiej.

 3. Trzech zatrzymanych jednej nocy z narkotykami

  Policjanci z Suwałk zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Mężczyźni za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem.

 4. Aplikacja „Moja Komenda” - kontakt z Policją na wyciągnięcie ręki

  Priorytetem działań Policji jest wzmocnienie współpracy ze społeczeństwem. Doskonałymi narzędziami pozwalającymi na poznanie problemów i opinii mieszkańców są zaproponowane nowe rozwiązania w postaci programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda”.

 5. Podsumowanie Studenckich Punktów Interwencyjnych

  W Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyło się dzisiaj uroczyste podsumowanie działań pn „Studenckie Punkty Interwencyjne”, w ramach programu „Nie bądźmy obojętni’’ , których celem była pomoc osobom bezdomnym, nieporadnym ze względu na wiek, stan zdrowia oraz samotność.