KMP Suwałki

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Akcja ,,Krzyś-2015" z suwalskimi policjantami

  Suwalscy policjanci włączyli się do udziału w dwunastej już edycji akcji "Krzyś", która odbyła się w minioną niedzielę. W tym roku podczas spotkania propagowano bezpieczne zachowania na drodze, gdyż przebiegało ono pod hasłem „Lepiej stracić minutę w życiu, niż życie w minutę”.

 2. Wypadek na krajowej ósemce

  Suwalscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 8 w m. Słobódka. W zderzeniu osobowego mercedesa z ciężarowym renault poważnie ranny został mieszkaniec Suwałk. Sprawca wypadku nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania, to najprawdopodobniej prowadził pojazd, będąc po alkoholu.

 3. Nietrzeźwa doba w powiecie suwalskim

  Suwalscy policjanci zatrzymali na terenie powiatu 3 kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę pod wpływem alkoholu. To wynik policyjnych kontroli z minionej doby. Teraz postępowaniem nieodpowiedzialnych mężczyzn zajmie się sąd.

 4. Uważaj na pieszych, to mogą być Twoi najbliżsi

  Rusza druga odsłona kampanii społecznej Fundacji PZU organizowana we współpracy z Biurem Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji - "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym". W tym roku motywem przewodnim działań jest zwrócenie uwagi, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo na drodze ponosi zarówno kierowca, jak i pieszy. Przekaz ten podkreśla hasło „Kochasz? Uważaj na pieszych. To mogą być Twoi najbliżsi”.

 5. Tragiczny wypadek na obwodnicy Augustowa

  Kierujący vw transporter, najprawdopodobniej wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym, z przeciwnego kierunku, ciężarowym volvo z naczepą. W wyniku wypadku kierujący busem doznał poważnych obrażeń ciała i po kilku godzinach zmarł w szpitalu. Teraz okoliczności zdarzenia wyjaśniają suwalscy policjanci.

 6. Pijany i na sądowym zakazie

  3,5 promila alkoholu w organizmie miał 49-letni mężczyzna, który pomimo zakazu sądowego kierował volkswagenem na drodze publicznej w Suchej Wsi.

PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa

Najczęściej czytane