BIP - Biuletyn Informacji Publicznej KWP Zamówienia publiczne KWP  Ustaw jako stronę domową  Dodaj do Ulubionych  Wyślij e-mail  Szukaj
 
 
 
Artykuł, Data dodania: 2014-01-29

„Nie bądźmy obojętni”

Dzielnicowy z Raczek zapobiegł wychłodzeniu organizmu samotnie mieszkającego mężczyzny.  42 – latek przebywał w nieogrzewanym domu, bez opału i pożywienia. Mężczyzna trafił do GOPS.

Wczoraj  dzielnicowy z Raczek, w ramach służby obchodowej, odwiedzał  osoby schorowane, niezaradne życiowo i zamieszkujące samotnie. Sprawdzał, czy mają opał, pożywienie, ciepłe ubrania. W jednym z domów na terenie gm. Raczki, gdzie mieszka samotny mężczyzna,  zauważył zamarznięte szyby. Przez jakiś czas nikt mu nie otwierał, ale po kilku  minutach drzwi otworzył gospodarz. Mężczyzna był wychłodzony i głodny. W jego domu nie było prądu, opału i pożywienia, a temperatura powietrza wynosiła minus 13 stopni C.  Dzielnicowy zawiózł 42 latka do GOPS, gdzie otrzymał talon żywnościowy i opał.

Mrozy na Suwalszczyźnie nie odpuszczają. Minionej doby temperatura spadła  do około  16 stopni poniżej 0. Gdyby nie szybka interwencja policjanta, miniona noc, spędzona w wychłodzonym domu, mogłaby się zakończyć dla mieszkańca gm. Raczki tragicznie.

Suwalscy policjanci apelują!!! Nie bądźmy obojętni! Prognozy na nadchodzące dni nadal przewidują niskie temperatury i silne wiatry, które mogą powodować realne zagrożenie utraty życia dla osób przebywających w nieogrzewanych pomieszczeniach

Reagujmy, jeśli zauważymy kogoś potrzebującego pomocy. Nie wahajmy się i dzwońmy na numer alarmowy 997 albo 112. Dzięki takim sygnałom odpowiednie służby w porę zareagują i być może uratują czyjeś życie!


 


Pokaż jako galerię show as galery