KMP Suwałki

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Działania „Truck & Bus” na suwalskich drogach

  Policjanci z suwalskiej drogówki, w ramach realizowanych działań pn. "Truck & Bus", kontrolowali autobusy, pojazdy ciężarowe oraz dostawcze. Funkcjonariusze sprawdzali m.in. trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów oraz prędkość, z jaką poruszają się po drogach

 2. Przypominamy o odblaskach

  Suwalscy policjanci cyklicznie prowadzą działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Przypominają, że człowiek idący z odblaskiem jest widoczny w światłach samochodu z odległości około 150 metrów. Bez tego elementu kierowca jest w stanie zauważyć go dopiero z odległości około 40 metrów. Od 31 sierpnia 2014 r. piesi, którzy po zmroku poruszają się poza obszarem zabudowanym, zobowiązani są mieć na sobie element odblaskowy.

 3. Odebrali kluczyki nietrzeźwemu kierującemu i wezwali Policję

  Dwóch mężczyzn udaremniło dalszą jazdę nietrzeźwemu, kierującemu mitsubishi. Odebrali mu kluczyki od samochodu i zadzwonili na Policję. Mundurowi zatrzymali 62-latka, który miał 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje skrajnie nieodpowiedzialne postępowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

 4. Jechała przez miasto z prędkością 112 km/h

  Policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 22-latce kierującej saab-em, która przekroczyła dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 60 km/h.

 5. Trwają wzmożone kontrole na krajowej 8

  Wciąż trwają wzmożone policyjne kontrole na trasie K 8. Policjanci suwalskiej drogówki w trakcie służby sprawdzają, czy kierowcy jadący tą trasą stosują się do przepisów prawa o ruchu drogowym.

 6. Trzy wypadki w jedną środę

  Wczoraj na Suwalszczyźnie doszło do trzech wypadków drogowych. Zginął 45- letni mężczyzna, a trzy inne osoby zostały odtransportowane do szpitala. Szczegółowe okoliczności wypadków wyjaśniają suwalscy policjanci.

Punkty zgłoszenia autokaru do kontroli
Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi
Nie każdy ma swój DOM

Najczęściej czytane