KMP Suwałki

Blok KWP

Kontrola autobusu
Mapa zagrożeń
Woda
Odblaski
Dając mi pieniądze uczysz mnie żebractwa
Dopalacze.
Dopalacze
STOP Agresji Drogowej
Przemoc w rodzinie
Kieruj się rozsądkiem
112
Moja Komenda
AKCJA PN. "ZOSTAŃ DZIELNICOWYM FRANKIEM"
Niebieska linia

Ruch drogowy

 1. MOTOCYKL NIE WYBACZA BŁĘDÓW!

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko 17 maja br. w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.

 2. MOTOCYKL NIE WYBACZA BŁĘDÓW!

  Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko 17 maja br. w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści.

 3. Surowsze kary dla kierowców od 1 czerwca 2017 roku

  W dniu 1 czerwca 2017 roku weszła w życie ustawa z dnia 23 marca 2017 roku o zmianie ustawy – Kodeks karny oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2017 r., poz. 966) - z wyjątkiem art. 5 pkt 1 ww. ustawy, który wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2018 r. Nowelizacja ma na celu wprowadzenie nowych unormowań, które mają doprowadzić do surowszego i przede wszystkim bardziej skutecznego ścigania i karania kierowców łamiących uporczywie przepisy ruchu drogowego.

 4. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” na drogach powiatu suwalskiego.

  Policjanci z suwalskiej drogówki kolejny raz przeprowadzili akcję na drogach pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wzmożone działania pod tym hasłem ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, bo to właśnie ci użytkownicy dróg ponoszą najtragiczniejsze skutki wypadków. Istotnym elementem akcji jest zwrócenie uwagi na to, aby być widocznym.

 5. Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę

  Kierowca ciężarówki w miejscowości Raczki stracił panowanie nad kierownicą i zjechał do rowu. Okazało się, że 56-latek był pijany. Teraz dalszym jego losem zajmie się sąd.

 6. ,,Kręci Cię bezpieczeństwo?" Dołącz do akcji!

  W rozpoczętym już sezonie rowerowym wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach i ścieżkach rowerowych. 21 maja (niedziela) 2017 roku, o godz. 14.00 w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo” - spotkajmy się w Suwałkach przy ul. Wyszyńskiego 3, na placu przy kościele.

Rowery
PAT
Przyjazna policja
Policjant, który mi pomógł
Telefon bezpieczeństwa
Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi

Najczęściej czytane

 1. Finał konkursu filmowego ,,Prosto ze szkoły"

  Konkurs filmowy „Prosto ze szkoły” - rozstrzygnięty. Na uroczystej gali odbyło się wręczenie nagród i dyplomów autorom zwycięskich prac oraz ich opiekunom. Wszystkim laureatom gratulujemy!

 2. „Kręci mnie bezpieczeństwo” – profilaktyka w Suwałkach

  W minioną niedzielę suwalscy profilaktycy zorganizowali stoisko profilaktyczne na miejskim „Pchlim Targu”. Inicjatywa wpisywała się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w okresie letnim oraz promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 3. Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

  Czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Chcesz wiedzieć? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! Już od najbliższego piątku „Mapa” dostępna będzie na stronach internetowych podlaskiej Policji.

 4. Kręci mnie bezpieczeństwo - działania profilaktyczne Policji w Wigierskim Parku Narodowym!

  W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”, profilaktyk oraz dzielnicowy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach przygotowali w sobotę (24.06) w Muzeum Wigier stoisko profilaktyczne.

 5. „Bezpieczne Wakacje”

  Suwalscy policjanci w ramach działań pod hasłem: „Bezpieczne Wakacje” rozmawiają z dziećmi i młodzieżą o bezpieczeństwie. Zorganizowane przedsięwzięcia mają na celu uświadomienie młodym ludziom wakacyjnych zagrożeń oraz kształtowanie w nich postaw pozwalających tych niebezpieczeństw unikać.